Нормативно-правові документи

ПЛАН
заходів щодо проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької
військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2022/2023 навчальному році

Наказ від 20.09.2022 про проведення І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2022/2023 навчальному році

Наказ від 03.06.2022 про активізацію національно-патріотичного виховання в закладах світи Білоцерківської міської територіальної громади у воєнний і повоєнний час

Наказ від 06.06.2022 про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015

Наказ від 12.10.2022 про проведення у 2022/2023 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Наказ від 15.04.2020 про затвердження Методичних рекомендацій з організації роботи в куренях Всеукраїнської дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура")

Умови проведення етапів гри "Сокіл" ("Джура")

1. Учасники Гри

1.1. До участі у Грі допускаються рої учнів 5-10 класів.

1.2. Склад рою – 8 осіб. У кожному рої визначається ройовий та хорунжий

1.3. Кожен рій повинен мати ройові атрибути:

•назва(має мати героїчний, козацький, патріотичний зміст);

•відзначка(схематичне, символічне зображення назви);

•типова форма– однострій

2. Умови проведення етапу «Впоряд» (стройова підготовка)

У конкурсі беруть участь рої ( команди ) у повному складі. На виконання вправ команді відводиться 3 хвилини. Якщо декілька команд набирає однакову кількість балів, враховується час виконання вправи.

Рої виходять на місце показу стройових прийомів. Далі ройовий рою перешиковує загін в одну шеренгу та доповідає старшому судді конкурсу про готовність.

За командою ройового кожний рій проголошує свій девіз. За командами ройового рій виконує повороти па місці( по 3 рази – поворотиліворучіправоруч і 2 рази - повороти кругом).

Шикування в одну шеренгу, перешикування в дві шеренги, перешикування в одну шеренгу.

Перешикувавшись у колону по два, команди демонструють своє вміння і злагодженість у проходженні урочистим маршемзвиконанням стройової пісні (виконується державною мовою).

Оцінювання конкурсу строю та пісні проводиться за бальною системою відповідно до критеріїв.

Переможець визначається за найбільш набраною сумою балів.

Критерії оцінювання:

БалиЗовнішній вигляд командиВиконання обов'язків командираВиконання стройових прийомів командоюПроходження урочистим маршемВиконання стройової пісні
«3»Загін одягнений одноманітно, має оригінальні відмінності та символіку команди. Назва та девіз загону змістовні та чітко виконуютьсяКомандир загону правильно виконує стройові прийоми. Команди подаються відповідно до умов і ройового статуту ЗСУ, чітко і голосноСтройові прийоми виконуються загоном у відповідності до стройового статуту ЗСУ. Чітко, одноманітно і синхронноЗагін рухається із дотриманням вимог стройового статуту ЗСУЗагін рухається із дотриманням вимог стройового статуту ЗСУ; стройова пісня виконується якісно
«2»Загін одягнений одноманітно, мас символіку команди. Назва та девіз загону змістовні та чітко виконуютьсяКомандир загону правильно виконує стройові прийоми. Команди подаються відповідно до стройового статуту ЗСУ але недостатньо чітко і голосноСтройові прийоми виконуються загоном у відповідності до стройового статуту ЗСУ але недостатньо синхронноЗагін рухається із незначними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУЗагін рухається із незначними порушеннями вимог стройовою статуту ЗСУ: стройова пісня виконується якісно
«1»Загін одягнений неодноманітно, має символіку команди. Назва та девіз загону виконуються нечіткоКомандир загону допускає неточності у виконанні стройових прийомів. Команди подаються відповідно до стройового статуту ЗСУ але не­достатньо чітко і голосноПід час виконаннястройових прийомівдопускаються незначні помилки увиконанні стройових прийомівЗагін рухається із значними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУЗагін рухається із значними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУ: стройова пісня виконується якісно
«0»Загін не мас єдиної форми одягу , не має символіки команди. Назва та девіз загону незмістовні та виконуються нечіткоКоманди, що подаються, не відповідають вимогамстройового статуту ЗСУПіл час виконання стройових прийомів допускаються значні помилки у виконанні стройових прийомівЗагін рухається, не дотримуючись вимог стройового статуту ЗСУЗагін рухається не виконуючи вимог стройовою статуту ЗСУ. Стройова пісня виконується неякісно

Умови

конкурсу «Ватра»

(представлення творчо-мистецького звіту рою)

Протягом до 5 хвилин кожна команда (рій) представляє театралізоване дійство відповідно до теми Українського козацтва, про життя і організацію свого рою. У самодіяльну композицію повинні включатися різні жанри: козацький марш (можливо на власні вірші), українська народна пісня, танок, жарти, музичне оформлення (краще на народних інструментах), елементи бойової майстерності.

При оцінюванні також будуть враховуватися: зміст програми, артистичність, майстерність виконання, типова форма – однострій (основним елементом якої є вишиванка) та використання ройових атрибутів.

Силове змагання «Перетягування линви»

У змаганнях беруть участь по6 чоловік від рою. Змагання відбуватимуться за олімпійською системою. Команди-суперники обиратимуться за результатами попереднього жеребкування.

Линва стандартна. Окружність – 10-12 мм; довжина - не менше 33 м; кінці – обметані.

На линві позначається середина (центральний маркер) та дві маркувальні стрічки з обох боків. Позначки різного кольору.

Рій сам визначає тактику розміщення учасників змагань

Не допускається чіпляти линву навколо будь-якої частини тіла.

При виявленні порушень суддя припиняє боротьбу.

Гра «Відун»

Конкурс проходить на кожній паралелі. Переможець визначається 1.

Склад команди: 8 учасників рою.

Учасники гри відповідають на питання (тести), кількість балів – кількість правильних відповідей. Якщо команди набирають однакову кількість балів, для визначення переможців враховується час.

Заходи

Онлайн-вікторина "Мій край у запитаннях і відповідях"

Відкриття шкільного етапу всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Створення найбільшої електронної листівки

Участь рою "Конашевичі " в етапі "Стрільба" в рамках міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

«Відун» («Джура»)

Участь рою "Конашевичі " в етапі "Рятівник" у рамках міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Участь рою "Конашевичі " в етапі "Фізична підготовка" в рамках міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")


/Files/images/Джура2.jpg /Files/images/Джура3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 103